Інклюзивне навчання

Необхідність інклюзії

    Для більшості людей у нашій країні інклюзія — це наявність пандусів та поручнів для дітей і дорослих, які користуються колісним кріслом. Насправді ж термін набагато глибший і не обмежується певними нозологіями чи матеріально-технічними засобами в окремих закладах.
В першу чергу інклюзія — це спосіб життя всього суспільства, де адаптується не лише дитина з особливими потребами, а й усе суспільство. Особливо, коли мова йде про освітні установи. 
За визначенням UNICEF Ukraine, інклюзивне навчання -  це «процес звернення і відповіді на різноманітні потреби учнів через забезпечення їхньої участі в навчанні, культурних заходах і житті громади, та зменшення виключення в освіті та навчальному процесі». 
По суті — це можливість кожного учня незалежно від його освітніх потреб навчатися у загальному навчальному просторі разом з усіма, а не у “закритих” домашніх умовах.
Базові принципи освітньої інклюзії: 
✅ рівні умови для всіх — важливо не просто включити в освітній процес дітей з особливими освітніми потребами та забезпечити заклад матеріально-технічною базою, а й створити рівні можливості для навчання;
✅ безперервний процес — освітній процес постійно моніториться та вдосконалюється в залежності від потреб та викликів освітнього середовища;
✅ залучення батьків та спеціалістів до навчання, що дозволяє забезпечити найбільш комфортний процес інтеграції дитини з особливими освітніми потребами  у суспільство;
✅ усунення бар'єрів між дітьми з особливими освітніми потребами,  їх однолітками та вчителіями. Це дозволить підготувати дітей до майбутнього дорослого, самостійного життя.
    Та найголовніший принцип та ключова мета освітньої інклюзії — довести, що дитина з особливими освітніми потребами — не ІНША, а ТАКА Ж САМА дитина зі своїми бажаннями, захопленнями і переконаннями.

Тонкощі інклюзивного навчання

Поради вчителям щодо навчання дітей з особливими потребами. 
                                                                 Автор: Гаяш О.В.

Немає коментарів:

Дописати коментар